Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Zeszyty do szkoły i na studia – jakie wybrać?

Zeszyty do szkoły i na studia – jakie wybrać?

Data dodania:
2022-10-12 14:23:29

Kompletując zestaw zeszytów do szkoły podstawowej, szkoły średniej i na studia, zwraca się uwagę na zupełnie inne aspekty. To, co jest ważne dla najmłodszych uczniów, nie będzie już bowiem istotne w przypadku studentów. Sprawdź, jakie zeszyty sprawdzą się najlepiej na każdym etapie edukacji i ile zeszytów warto kupić na nowy rok szkolny czy akademicki.

Jakie zeszyty są potrzebne w szkole podstawowej?

Potrzeby uczniów szkoły podstawowej będą odmienne w zależności od tego, czy są na pierwszym etapie edukacyjnym, obejmującym klasy I–III czy też na drugim etapie edukacyjnym, obejmującym klasy IV–VIII. W pierwszych latach edukacji uczniom zdecydowanie najlepiej sprawdzają się zeszyty 16-kartkowe w formacie A5. Umożliwiają wygodną naukę pisania, a do tego nie zajmują wiele miejsca i nie obciążają dziecięcego tornistra.

W klasach I-III dzieciom wystarczyły tylko trzy zeszyty, w tym przynajmniej jeden zeszyt w trzy linie do nauki pisania, natomiast w kolejnych klasach szkoły podstawowej uczniowie będą potrzebowali ich znacznie więcej – osobny do każdego przedmiotu. Format zeszytów pozostaje ten sam – w szkole podstawowej najlepiej sprawdzają się zeszyty A5. Ulega zaś zmianie liczba kartek. W klasach IV-VIII znacznie lepiej sprawdzą się te 32-kartkowe, a także 60-kartkowe.  

Jakie zeszyty kupić do szkoły średniej?

Jeśli chodzi o szkołę średnią, nauczyciele dają uczniom swobodę w wyborze zeszytów i nie narzucają im konkretnych rozwiązań. Stąd też część osób decyduje się kontynuować korzystanie z takich samych zeszytów, jak w klasach IV-VIII szkoły podstawowej. Nic dziwnego, jest to zarówno wygodne, jak i praktyczne. Jednak w ofertach sklepów i hurtowni papierniczych można znaleźć bardzo wiele rozmaitych opcji, dzięki czemu każdy może dopasować odpowiednie zeszyty do swoich potrzeb. I tak wielu uczniów szkoły średniej chętnie sięga także po zeszyty w formacie A4, które z powodzeniem wystarczają na cały rok szkolny. W takim wypadku warto jednak wybrać zeszyty w twardej oprawie, które są trwałe i nie zniszczą się nawet przy codziennym użytkowaniu, co mogłoby się wydarzyć w przypadku zeszytów w miękkiej oprawie. 

Zeszyty na studia – jakie będą najlepsze?

Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów zeszytów przez studentów są kołozeszyty z przekładkami. Można ich bowiem używać do kilku przedmiotów, dzięki czemu nie trzeba nosić ze sobą wielu zeszytów, a tylko jeden wygodny kołonotatnik. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, a takie przecież studenci lubią najbardziej! Takie kołozeszyty mają solidne okładki, dzięki czemu sprawdzą się świetnie przy codziennym użytkowaniu. Dostępne są w rozmaitych formatach, a najpopularniejsze z nich to: A5, B2 i A4.

Aktualności


2023-12-01 14:15:18

Welurowe narzuty coraz częściej stają się wyborem osób poszukujących zarówno luksusu, jak i komfortu w swoim domowym otoczeniu. Znane z miękkiej i często chropowatej powierzchni, narzuty te dodają wnętrzom wyjątkowego charakteru, łącząc w s...

Więcej

2023-05-10 15:41:14

W dzisiejszych czasach dbanie o swój wygląd i wizerunek to nie tylko moda, ale także inwestycja w siebie. Stylizacja rzęs i brwi jest jednym z kluczowych elementów, które mają wpływ na estetykę twarzy i wyraźność spojrzenia. W tym artykule ...

Więcej

2022-12-12 15:46:02

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie – wzrasta zainteresowanie różnego rodzaju fajerwerkami. Na rynku dostępne są produkty pirotechniczne w szerokich przedziałach cenowych, w wielu wariantach kolorystycznych i o rozmaityc...

Więcej