Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Czym się kierować przy doborze damskich kolczyków? Porady

Czym się kierować przy doborze damskich kolczyków? Porady

Data dodania:
2022-11-29 09:32:02

Dobieranie damskich kolczyków wymaga czasu oraz znajomości tematu. W związku z tym panie powinny bazować na swoich preferencjach oraz doświadczeniu jubilerów. Kolczyki dzielą się na wiele różnych rodzajów, a ich dobór jest uzależniony m.in. od preferowanego stroju, okazji, kształtu twarzy, typu urody oraz typu dekoltu.

Biżuteria ma być jedynie dodatkiem i uzupełnieniem stylizacji

Zabierając się za dobieranie kobiecych kolczyków wypadałoby pamiętać o tym, że biżuteria damska ma być jedynie dodatkiem i uzupełnieniem stylizacji. Tyczy się to zarówno kolczyków wykonanych ze srebra, jak i złota. Aktualnie kolczyki mogą się pojawiać nie tylko w uchu, ale też w pępku, języku, nosie czy też łuku brwiowym. Wszystko zależy od tego, jakie potrzeby ma dana kobieta oraz czy piercing w ogóle ją interesuje. Kolczyki są doskonałym sposobem na podkreślenie swojej urody oraz temperamentu, więc nie powinno się od nich stronić.

                     

Przepiękną biżuterię znajdą Państwo w sklepie jubilerskim onlin - Ecla.pl

Jak zabrać się za dobranie damskich kolczyków? Sprawdzone wskazówki

 Panie nie zawsze dysponują odpowiednim doświadczeniem w dobieraniu kolczyków, dlatego też kluczowe jest to, aby zwrócić uwagę na takie kryteria, jak:

- kształt twarzy - jeśli jest to twarz owalna warto stawiać na kolczyki kwadratowe lub trójkątne (wyraziste rysy twarzy). Przy twarzy trójkątnej sprawdzą się krótsze kolczyki, natomiast przy okrągłej długie wiszące kolczyki. Posiadaczki kwadratowej twarzy zainwestują z kolei w kolczyki kuliste lub okrągłe,

- ubiór i typ dekoltu - preferując golfy oraz wysokie kołnierzyki stawia się na niewielkie kolczyki z kamieniami szlachetnymi. Jeśli są to jednak eleganckie suknie lepiej wypadną nieco większe i wyróżniające się z tłumu ozdoby, np. o charakterze ślubnym. Zwolenniczki gorsetów i sukienek bez ramiączek powinny rozejrzeć się za długimi i wiszącymi kolczykami.

Duże kolczyki koła oraz długie kolczyki wiszące nie będą zbyt dobrym wyborem dla pań, które nie lubią być w centrum uwagi i są dość nieśmiałe. Każda stylizacja z kolczykami powinna być starannie przemyślana i stworzona z umiarem. Wiszące kolczyki nie prezentują się zbyt dobrze z ciężkimi bransoletkami i wisiorkami.

Delikatne, lecz pewne siebie panie mogą z kolei wybrać kolczyki z bursztynem, diamentami, perłami badź kolczyki z cyrkoniami, niezależnie od tego czy występują one w kolorze czerwonym czy też czarnym. Ponadczasowym rozwiązaniem są nieduże i stylowe kółka, które sprawdzą się u pań z podłużną twarzą. Można je śmiało łączyć zarówno z eleganckimi, nowoczesnymi (frędzle, piórka), jak i klasycznymi stylizacjami. Ostateczna decyzja należy do zainteresowanych pań.

Aktualności


2023-05-10 15:41:14

W dzisiejszych czasach dbanie o swój wygląd i wizerunek to nie tylko moda, ale także inwestycja w siebie. Stylizacja rzęs i brwi jest jednym z kluczowych elementów, które mają wpływ na estetykę twarzy i wyraźność spojrzenia. W tym artykule ...

Więcej

2022-12-12 15:46:02

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie – wzrasta zainteresowanie różnego rodzaju fajerwerkami. Na rynku dostępne są produkty pirotechniczne w szerokich przedziałach cenowych, w wielu wariantach kolorystycznych i o rozmaityc...

Więcej

2022-11-29 09:32:02

Dobieranie damskich kolczyków wymaga czasu oraz znajomości tematu. W związku z tym panie powinny bazować na swoich preferencjach oraz doświadczeniu jubilerów. Kolczyki dzielą się na wiele różnych rodzajów, a ich dobór jest uzależniony m.in....

Więcej